Na plovoucích ostrovech zahnízdili rackové a rybáci

Plovoucí ostrovy, které jsme v rámci projektu vybudovali na Vrbenských rybnících, již slouží jako hnízdiště pro dva cílové druhy - racka chechtavého a rybáka obecného. Někteří rackové právě vyvádějí svá mláďata. Ostrovy využily k hnízdění i další druhy, konkrétně husa velká a potápka roháč.

Přírodní rezervace Vrbenské rybníky se nachází na severozápad od Českých Budějovic. Rezervaci tvoří čtyři velké rybníky a rozsáhlé plochy přilehlých mokřadů a luk. Rezervace spadá coby součást evropsky významné lokality do soustavy NATURA 2000.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.