Problematika rybníků a vodních ptáků v České televizi

V neděli 4.12. 2022 ve 12:00 odvysílala Česká televize dokumentární film „Klenoty, které se již netřpytí“ (Scénář a režie: Arthur F. Sniegoň).

České rybníky jsou světový unikát. Avšak stojí na rozcestí. Za posledních 40 let jsme ztratili více než 75 % jedinců hnízdících vodních ptáků. Ohroženy jsou i další složky rybničních ekosystémů.

Film zachycuje mimo jiné i práci týmu „Waterbird Ecology Research Group“ z katedry ekologie Fakulty životního prostředí ČZU v Praze při výzkumu vztahů v rybničních ekosystémech.