Úvodní seminář představil cíle projektu

Úvodní seminář projektu Norských fondů, výzvy Rago, nazvaného Realizace plovoucích zelených ostrovů pro zlepšení hnízdních podmínek pro vodní ptáky a posílení biodiverzity rybničních ekosystémů (The implementation of floating artificial islands for improvement of breeding conditions for waterbirds and increase of biodiversity in fishpond ecosystems) se uskutečnil 27. září 2022 v prostorách Fakulty životního prostředí ČZU v Praze. S problematikou, detaily projektu i s prvními výsledky po úvodní sezoně se seznámilo několik desítek účastníků.

Program sestával z následujících příspěvků přednášejících:

10:00 Zuzana Musilová (FŽP ČZU): Představení projektu
10:15 Diego Pavón Jordán (Norwegian Institute for Nature Research, Norway): Waterbird conservation: what we have learnt and next steps
10:45 Petr Musil (FŽP ČZU): Co limituje populace kachen?
11:45 Monika Homolková (FŽP ČZU): Predace kachních hnízd
12:00 Ondřej Sedláček (FŽP ČZU, PřF UK) a Milan Hladík (Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s.): Umělé plovoucí ostrovy: od přehradních nádrží k rybníkům
12:20 Zuzana Musilová (FŽP ČZU): Umělé plovoucí ostrovy v prvním roce řešení projektu